Štvrtý ročník Slovak Floorball Cup prinesie zaujímavé novinky

Vráťme sa najskôr k tretiemu ročníku, ktorý sa uskutočnil v auguste 2018. Ako by ste s odstupom času zhodnotili tretie pokračovanie Slovak Floorball Cupu?

Tretí ročník bol oproti tým predchádzajúcim výnimočný hlavne tým, že sme mali na štyri dni prenajatú HANT Arénu, čo je najväčšia hala v Bratislave, ktorá ponúka hráčom i divákom najlepší komfort na kvalitný florbal. Zvýšili sme mediálnu prezentáciu, investovali sme viac financii do propagácie, keď sme o turnaji informovali prostredníctvom billboardov či pútačov na bratislavských autobusoch. Skrátka sme sa snažili zvýšiť povedomie ľudí o tom, že v Bratislave sa koná veľká florbalová akcia. To, že mediálna prezentácia a reklamná kampaň má svoj zmysel, sa ukázalo na finálovom zápase kategórie Elite, na ktorý prišlo neoficiálnym spočítaním 1447 divákov. Nemám vedomosť, že by na Slovensku mimo majstrovstiev sveta bolo na florbale niekedy viac ľudí. Osobne to považujem za najväčší úspech celého tretieho ročníka. Rovnako ma teší, že sme oproti úvodným dvom ročníkom odstránili sklzy v začiatkoch zápasov a celý turnaj sme s pomocou brigádníkov i dobrovoľníkov zvládli organizačne na jednotku.

Čo môžete povedať k štvrtému ročníku turnaja, ktorý sa uskutoční v auguste 2019?

Významnou novinkou je termín. Oproti minulému roku sa seniorský turnaj uskutoční o týždeň skôr, čiže sa začne 15. augusta a potrvá do nedele 18. augusta. Termín pre mládežnícku časť je 23.-25.8.2019. Dôležitou zmenou je aj to, že Slovak Floorball Cup sme rozdelili na dva turnaje – seniorský a mládežnícky. Chceli sme rozšíriť seniorskú časť, ktorá sa rozdelí na viac podkategórií, aby mali motiváciu prísť si zahrať väčšie i menšie tímy. Rovnako by sme radi prilákali viac juniorských tímov na mládežnícky turnaj. Zatiaľ nechcem viac hovoriť, o ďalších novinkách budeme priebežne informovať na webe i sociálnych sieťach.

Kedy sa začne registrácia na Slovak Floorball Cup 2019?

Ak všetko pôjde ako má, registráciu spustíme 1. januára 2019 prostredníctvom našej webovej stránky. Tešíme sa na novoročný zhon v podobe prihlasovania sa nových a nových tímov (úsmev).

V akom štýle prebiehajú aktuálne prípravy na nový ročník turnaja?

V súčasnosti naberáme do tímu nových ľudí a oslovujeme partnerov, ktorí budú participovať na turnaji. Kvantitou nám turnaj veľmi rýchlo vyrástol, pričom sme začínali úplne od nuly, bez akýchkoľvek skúseností s veľkými akciami. Skúsenosti sme postupne nabrali a tak chceme, aby bol štvrtý ročník opäť krokom dopredu. Osobne nechcem ťahať turnaj až tak do kvantity, ale skôr do kvality, aby mali hráči aj fanúšikovia florbalu lepší zážitok. Oproti minulosti sme termín posunuli o týždeň skôr, hrá sa hneď ďalší víkend po Czech Open. Chceme tým ukázať, že turnaj v Bratislave už má svoje meno, svoju značku a že tímy, ktorým sa viac páči u nás, jednoducho prídu k nám. Samozrejme, rešpektujeme Czech Open a klobúk dole pred nimi, čo dokázali a na akej úrovni robia svoj turnaj. My však nechceme byť v ústraní a pracujeme na tom, aby sme zo Slovak Floorball Cup vybudovali medzinárodne rešpektovanú značku.

 

Autor článku: Tomáš Schugerl